Jak przygotować się do pierwszego treningu na siłowni?

Autor
trening

Wielu mężczyzn oglądających film o sportach walki “Rocky” z Sylvestrem Stallonem w roli głównej albo produkcje z Jasonem Stathamem czy Dwaynem “The Rockiem” Johnsonem, zazdrości im fenomenalnej sylwetki. Wypracowanie takiej “rzeźby” wydaje się niemożliwe, jednak najtrudniej zrobić pierwszy krok! Kobiety również chcą zadbać o siebie i z tego powodu także zapisują się na siłownię. W jaki sposób przygotować się do pierwszego treningu? Podpowiadamy!

Co ubrać na trening?

Moda na siłowni jest bardzo różna. Zarówno panie, jak i panowie obowiązkowo muszą nosić obuwie sportowe. Jeśli chodzi o pozostałe części garderoby, mężczyźni z reguły ubierają krótkie spodenki i koszulki z nadrukiem logo ulubionej marki. Kobiety natomiast wybierają między spodenkami, legginsami oraz koszulkami, topami lub biustonoszami sportowymi.

Ćwiczenia domowe

Wiele osób trenuje w swoim miejscu zamieszkania. Mężczyźni wykonują na przykład ćwiczenia na biceps. W domu mogą podnosić hantelki, robić różnego rodzaju pompki oraz przysiady z obciążeniem. Kobiety natomiast tańczą, rozciągają się oraz wzorują na treningach przeprowadzanych przez znane i lubiane instruktorki, jak na przykład Ewa Chodakowska czy Anna Lewandowska. Ćwiczenie w domu daje możliwość utrzymania mięśni w przyzwoitej formie, co przełoży się na lepszy start na siłowni. Jednak to miejsce jest przeznaczone także dla tych, którzy dopiero rozpoczynają jakąkolwiek aktywność.

Gdzie znaleźć siłownię?

Właściwie w każdym większym i mniejszym mieście znajdują się siłownie. Gorlice, Bielsk Podlaski czy Sandomierz – tu bez problemów można podnosić ciężary. Wiele firm oferuje w pakiecie benefitów karty takie jak Multisport, dzięki czemu nie trzeba zapisywać się na konkretną siłownię, tylko można odwiedzić wszystkie, które znajdują się w okolicy. Jeśli jednak nie posiadamy tego benefitu i musimy gdzieś podpisać umowę, warto wcześniej skorzystać z bezpłatnej wizyty. Większość dobrych siłowni oferuje pierwsze wejście za darmo, dzięki któremu klient może przekonać się, czy jest to miejsce odpowiednie dla niego.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak przygotować się na siłownię – Odwiedź: lubie.com.pl

Co jeszcze spakować do torby sportowej?

Pakując się na pierwszy trening nie zapomnij o małym ręczniku, który położysz na siedzenie w samochodzie, aby nie pozostawić po sobie śladów potu. Weź ze sobą także duży ręcznik, którym owiniesz się w saunie podczas regeneracji, a także wytrzesz po prysznicu. Zabierz również żel do kąpieli oraz klapki, aby uniknąć zarażenia grzybicą stóp. Oczywiście nie zapomnij o dużej butelce wody i czymś do jedzenia, co skonsumujesz już po opuszczeniu siłowni.

Skorzystaj z porad trenera personalnego

Dobre siłownie oferują swoim klientom pierwszy trening wprowadzający całkowicie za darmo. Wystarczy jedynie umówić się z trenerem personalnym, najczęściej na recepcji. Pokaże on nam jak wykonać prawidłową rozgrzewkę oraz omówi najważniejsze partie mięśniowe, wskaże też, w jaki sposób można je rozwijać i z jakich przyrządów korzystać. Ćwiczenia te sprawdzą się podczas pierwszych tygodni naszych treningów, a w miarę upływu czasu nabierzemy wprawy i sami będziemy modyfikować swój trening.

3/5 - (2 votes)
Kategorie artykułu:
Sport i ćwiczenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *