Idziemy na plażę – co zabrać zamiast klasycznej torby plażowej?

Autor
torba na plażę

Sezon wakacyjny można uznać za oficjalnie otwarty. Duża część z nas spędzi ten czas w nadmorskich malowniczych miejscowościach. Oprócz zwiedzania, podziwiania pięknej architektury czy wspinania się na latarnie morskie, z pewnością będziemy wylegiwać się na plaży, zażywając kąpieli słonecznych. Aby jednak wyjście nad morze zaliczyć do udanych, należy zabrać ze sobą kilka najważniejszych elementów, takich jak koce, ręczniki czy prowiant. Do czego jednak, oprócz klasycznej torby plażowej, to wszystko włożyć? Sprawdź!

Worek – niezawodny i uniwersalny

Na plażę, zamiast klasycznej torby, warto zabrać ze sobą ponadczasowy i niezwykle modny worek. Pakunki tego typu cieszą się ogromną popularnością nie bez powodów. Przede wszystkim są bardzo pojemne, jednak przy okazji także i lekkie. Nie musimy więc niepotrzebnie dźwigać ciężkiego materiału. Worki wykonywane są również z przewiewnej tkaniny. Bez obaw możemy więc nosić je na plecach nawet podczas ogromnych upałów. Kupując worek typowo na plażę, warto zdecydować się na wariant wodoodporny. W razie kontaktu z wodą, umieszczone w pakunku przedmioty z pewnością będą bezpieczne. Posiadając taki plecaczek, na pewno będziemy zadowolone, a każda nasza stylizacja plażowa stanie się niezwykle modna.

Worki będą jednak idealne nie tylko na plażę. Warto zabrać je ze sobą niemalże w każde miejsce na ziemi. Z powodzeniem zastąpią nam klasyczną torebkę, plecak, torbę sportową czy nawet bagaż podręczny. Taki pakunek możemy więc wykorzystać na wiele sposobów. Po wakacjach z pewnością więc nie wylądują na dnie szafy i nie będą czekać, tak jak torby plażowe, na ponowne wykorzystanie dopiero w następnym sezonie. 

Plecak torba – rozwiązanie typu 2w1

Niezwykle ciekawym pakunkiem, który sprawdzi się w różnych sytuacjach, jest także plecak torba. Większość z nas może słyszeć o takim rozwiązaniu po raz pierwszy. Jest to bowiem stosunkowo nowy “wynalazek”. Na czym polega jego idea? Kupując jeden przedmiot, jesteśmy w posiadaniu dwóch rodzajów bagażu. Pakunek posiada bowiem szelki, dzięki którym możemy nosić go jak klasyczny stylowy plecak damski. Wspaniale uzupełnimy nim sportowe bądź właśnie plażowe stylizacje. Jeśli jednak po zejściu ze słońca udajemy się np. na obiad i chcemy wyglądać nieco bardziej elegancko, wystarczy zamienić plecak na torebkę. Aby tego dokonać, wystarczy jedynie złapać pakunek za wszyte uszy i gotowe! Plecak połączony z torbą jest więc niezwykle funkcjonalny. Udając się na wakacje, wystarczy zabrać ze sobą tylko jeden poręczny pakunek. W głównej komorze z pewnością zmieścimy cały plażowy ekwipunek, natomiast w bocznych kieszonkach bezpiecznie przechowamy swoje rzeczy osobiste i cenne przedmioty. 

Torby na posiłki – nie tylko dla osób na diecie

W ostatnim czasie dużo mówi się o zdrowym odżywianiu. Większość z nas stara się więc kontrolować ilość spożywanych kalorii. Osobom, które nawet podczas wakacji chcą dbać o swoją sylwetkę, powinna spodobać się torba na lunch. Możemy bowiem włożyć do niej wszystkie przygotowane wcześniej posiłki i ruszyć na plażę bez wyrzutów sumienia. Pakunek ten wykonany jest z nieprzemakalnego materiału ze wzmocnionym usztywnianym dnem. Jest na tyle duży, by zmieścić w nim wszystko to, czego aktualnie potrzebujemy. Mimo to nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Z powodzeniem zmieścimy go więc w worku czy plecaku na plażę. 

Taką torbą na lunch powinien jednak zainteresować się niemalże każdy wczasowicz. Spędzanie kilku godzin na słońcu bez żadnego posiłku nie jest bowiem wskazane. Rodzice, zarówno bardzo małych, jak i już nieco większych pociech, mogą natomiast wykorzystać taki pakunek do przenoszenia produktów spożywczych dla dzieci.

Kosmetyczki i organizery – uzupełnienie pakunku

Po wybraniu głównego pakunku, warto zastanowić się, czy nie potrzebujemy dodatkowego organizera. Dzięki takiemu rozwiązaniu w naszej torbie, plecaku czy worku z pewnością zapanuje ład i porządek. W kosmetyczkach warto natomiast umieścić kremy do opalania czy środki higieny osobistej. W ten sposób uchronimy inne niezbędne elementy. Wszelkiego rodzaju balsamy nieraz bowiem przez przypadek otwierają się w torbie czy plecaku i brudzą cały ekwipunek. Lepiej więc zabezpieczyć je właśnie w ten sposób. 

Jak wybrać odpowiedni rozmiar pakunku?

Wybór odpowiedniego rozmiaru pakunku jest niezwykle ciężki. Najczęściej będziemy bowiem potrzebowali czegoś naprawdę dużego. Pamiętajmy jednak, by dobrać wymiary do swojej sylwetki. Szczupłe i drobne osoby nie powinny bowiem dźwigać worka czy plecaka, który, mówiąc potocznie, jest większy od nich. Starajmy się więc mimo wszystko zachować pewne proporcje. Dodatkowo przed zakupem zastanówmy się, czy w pakunku ma zmieścić się jedynie nasz ekwipunek, czy też całej rodziny. 

Porada: w przypadku rodzinnych wakacji, warto zdecydować się na zakup np. worków, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Wybierając takie same, bądź podobne wzory dla wszystkich domowników sprawimy, że nasze pociechy z pewnością będą chciały nosić swój plecaczek, naśladując tym samym rodziców. 

Jakie motywy i wzory są najmodniejsze?

Wśród typowo letnich motywów, widniejących na wszelkiego rodzaju pakunkach, dominują oczywiście liście, kwiaty, flamingi czy inne kojarzące się z wakacjami wzory. Nie brak również intensywnych neonowych kolorów. Takie printy oraz barwy sprawdzą się więc, gdy zależy nam na modnym, typowo letnim pakunku. Jeśli jednak szukamy czegoś bardziej uniwersalnego, warto postawić na ponadczasowe pastele uzupełnione delikatnym zdobieniem. Dzięki temu torbę czy plecak wykorzystamy o każdej porze roku. 

Wszystko pod kolor czy wakacyjny misz masz?

Wakacje to czas, kiedy możemy nieco zaszaleć. Nie musimy zatem przejmować się, czy pakunek pasujeidealnie do naszej stylizacji. Latem starajmy się łączyć wzory i kolory. Dzięki temu poczujemy się beztrosko oraz swobodnie. Dodatkowo czas, który przeznaczylibyśmy na kompletowanie zestawu, możemy wykorzystać w inny, zdecydowanie lepszy sposób.

5/5 - (1 vote)
Kategorie artykułu:
Podróże

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *