Książki o finansach dla początkujących – które wybrać?

Autor
książki o finansach dla początkujących bywają rewolucyjne

Zarządzanie finansami wielu osobom wydaje się czarną magią. Wywołuje obawy i niepokój związany z możliwymi stratami. Z drugiej strony każdy marzy o tym, by tak pokierować swoimi aktywami, aby doczekać się dostatniego życia wolnego od trosk. W rozsądnym kierowaniu swoimi środkami mogą pomóc książki o finansach dla początkujących.

Każdy kiedyś od czegoś zaczynał – nawet większość multimiliarderów nie urodziła się z wielkimi sumami na koncie. Wybraliśmy pięć książek, które pomogą w zarządzaniu finansami każdemu – nie tylko specjalistom od giełdy i inwestowania. Te pozycje warto mieć zawsze pod ręką!

F.U. Money, czyli stać mnie na to! – Dan Lok

Dan Lok to idealny przykład na to, że odpowiednie wykorzystanie swoich zasobów i głowa pełna pomysłów mogą zapewnić błyskawiczne zyski. Choć swego czasu musiał dorabiać koszeniem trawników, już w wieku 27 lat został milionerem. W swojej książce rozprawia się z mitami na temat pieniędzy, które wielu ludziom po prostu nie pozwalają ich zarabiać.

Lok prezentuje podejście, dzięki któremu można uzyskać tyle pieniędzy, by żyć swobodnie i nie przejmować się konwenansami. Pomoże rozwinąć biznes, ale też pokaże, jak odpowiednio korzystać z pieniędzy. To nowatorskie podejście do finansów, ale sam autor udowodnił swoim życiem, że nad wyraz skuteczne.

Śmierć z zerem na koncie – Bill Perkins

Nieco prowokacyjny tytuł wcale nie oznacza, że na kartach tej książki znajdziesz łzawą historię upadłego bogacza. Nic z tych rzeczy. Bill Perkins przekonuje, że nie zawsze należy oszczędzać. Jego publikacja w równym stopniu opowiada o zarządzaniu finansami, jak i podejściu do życia, które powinno być nastawione na wykorzystywanie szans i kreatywne spędzanie wolnego czasu.

Książki o finansach dla początkujących takie jak “Śmierć z zerem na koncie” zmieniły już sposób postępowania niejednej osoby. Ty też możesz dowiedzieć się z niej, że nie warto odkładać cennych doświadczeń na później. Perkins nauczy Cię mądrze wydawać pieniądze. To nie tylko lektura o finansach – to także książka o rozwoju osobistym.

Pieniądze albo życie. 9 kroków do finansowej niezależności – Vicki Robin, Joe Dominguez

Przekonanie o tym, że nie jesteś uzależniony od swoich pieniędzy, powinno głęboko zakorzenić się w Twojej świadomości. Bez tego nie będziesz w stanie odpowiednio zarządzać swoimi środkami. Dlatego warto przeczytać “Pieniądze albo życie” – przykład kolejnej książki o finansach dla początkujących, która zmienia podejście do pieniędzy.

Tytułowe dziewięć kroków wytyczy kierunek Twoich relacji z pieniędzmi. Dzięki radom Robin i Domingueza dowiesz się, jak wyjść z długów i jak inwestować, by przestać marnować swoje życie w czasie kolejnych nadgodzin. Książkę możesz zamówić na https://www.osmpower.pl/.

10-procentowy przedsiębiorca – Patrick J. McGinnis

W drodze do poprawy stanu swojego konta nie zawsze trzeba stawiać wszystko na jedną kartę. Miliony można zarobić również stosunkowo ostrożnymi metodami. Takie przedstawia Patrick McGinnis. Jego “10-procentowy przedsiębiorca” opisuje ludzi, którzy zainwestowali w rozwój biznesu tylko 10 procent swojego czasu.

Dzięki temu nie musieli rezygnować ze stałej pracy i comiesięcznej wypłaty. Dziś są jednak milionerami, właścicielami browaru, firmy odzieżowej czy imperium homarów. Książki o finansach dla początkujących wcale więc nie muszą zachęcać do szaleńczego inwestowania. Może i Ty podążysz taką drogą?

Bogaty Pracownik – James Altucher

Jak pracować na etacie i stać się bogatym? James Altucher spieszy z odpowiedzią! Jego poradni, “Bogaty Pracownik” zmienił już podejście do pracy i finansów wielu ludzie. To lektura, która trafi do każdego, kto nie czuje w sobie żyłki do przedsiębiorczości i pracy “na swoim”.

Porady Altuchera pomagają w rozbijaniu szklanego sufitu, realizacji własnych pomysłów… i zmiany pracodawcy w odpowiednim momencie. Z tymi wskazówkami naprawdę możesz stać się bogaty bez ryzykowania w niepewne inwestycje. Wystarczy, że zmienisz sposób podejmowania decyzji i zastosujesz techniki Altuchera.

Rate this post
Kategorie artykułu:
Finanse i prawo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *