Jakie książki warto przeczytać o rozwoju osobistym?

Autor
książki o rozwoju osobistym

Czy czujesz, że na co dzień nie wykorzystujesz w pełni swojego potencjału? Dobijasz głową do szklanego sufitu i nie wiesz, jak przebić się wyżej? A może chcesz po prostu poprawić życie społeczne, emocjonalne i zawodowe? W takim razie sięgnij po książki o rozwoju osobistym.

Każdy z nas jest inny i może rozwijać się w nieco innych sferach. Najważniejsze jest jednak to, by odnaleźć w sobie odpowiednią motywację do takich działań, a także zyskać odpowiednie narzędzia do realizacji takich dążeń. Efektem będzie nie tylko progres w wybranych obszarach, ale i większe zadowolenie z życia.

Świetną receptą i inspiracją mogą być książki o rozwoju osobistym. Ranking, który prezentujemy poniżej, może stać się dobrym punktem wyjścia do pracy nad sobą i swoim życiem.

6 “Finansowa pewność”

książki o rozwoju osobistym
Książkę “Finansowa pewność” możesz znaleźć na https://www.osmpower.pl/finansowa-pewnosc-dan-lok

Jak zadbać o swój rozwój osobisty? Dla wielu osób pierwszym krokiem jest zapewnienie sobie stabilnej sytuacji finansowej. W takich warunkach zdecydowanie łatwiej skupić się na wewnętrznym rozwoju i układaniu sobie życia. Zresztą dla niektórych rozwój osobisty jest tylko środkiem do zarabiania większych pieniędzy.

Multimilioner Dan Lok do wszystkich wyżej wymienionych osób wyciąga pomocną dłoń. Książki, rozwój osobisty, biznes – przedsiębiorca urodzony w Hongkongu w mistrzowski sposób łączy te dziedziny życia. Na kartach “Finansowej pewności” dzieli się strategiami, które doprowadziły go na szczyt. Pomoże działać szerzej i domykać nawet duże transakcje. Wskaże też, jak lepiej wykorzystywać własne umiejętności dla zdobywania środków finansowych.

Jego książki to obowiązkowa lektura dla wszystkich przedsiębiorców. Ale nawet jeśli nie prowadzisz firmy, dowiesz się z niej, dlaczego dla własnego rozwoju warto będzie otworzyć taką działalność.

5 “Język przywództwa”

rozwój osobisty książki
Książkę “Język przywództwa” możesz znaleźć na https://www.osmpower.pl/jezyk-przywodztwa-l.david-marquet

Publikacje i książki na rozwój osobisty mogą wpływać w różny sposób. L. David Marquet skupia się na obszarze związanym z komunikacją interpersonalną. Przekonuje, że to język, jakim się posługujemy, w dużym stopniu wpływa na to, w jakim miejscu własnego rozwoju się znajdujemy i jak pozycjonujemy się względem innych.

Marquet dąży do tego, by nauczyć nas posługiwania się językiem liderów. Zna to z własnego doświadczenia: na przełomie wieków z powodzeniem dowodził amerykańskim okrętem podwodnym. Później został cenionym konsultantem biznesowym. W “Języku przywództwa” wskazuje, jak mówić do otaczających nas ludzi, ale ostrzega też, czego pod żadnym pozorem mówić nie wolno. To zarządzanie ludźmi i swoim otoczeniem na wyższym poziomie.

Zmiana języka, którym się posługujemy, może mieć bowiem wielki wpływ na nasz rozwój osobisty. Książki takie jak ta tylko to podkreślają.

4 “Najbogatszy człowiek w Babilonie”

książki o rozwoju osobistym

Co wspólnego mogą mieć ze sobą starożytny Babilon i rozwój osobisty? Książki, które warto przeczytać i mogą Ci się przydać, obejmują jednak również i taką pozycję. Co ciekawe, w dodatku została napisana niemal sto lat temu. Co czyni ją więc tak wyjątkową?

Najbogatszy człowiek w Babilonie” to spostrzeżenia i przemyślenia George’a Samuela Clasona, które od lat cieszą się niezmienną popularnością. Autor zawarł w nich bowiem receptę na zyskanie stałego dochodu i budowanie majątku. I choć zmarł w latach 50. XX wieku, jego rady nie tracą na aktualności.

Nie wszystkie książki o rozwoju osobistym są napisane w przystępny sposób. Publikacja Clasona mogłaby by jednak przykładem tego, jak pisać ciekawie na niełatwe tematy. Humor i swoboda wyrażania myśli wyróżniają autora od pierwszego do ostatniego zdania. No dobrze, ale skąd ten Babilon? Clason stwierdził, że osadzi akcję swojej książki w starożytności. Dzięki temu jego porady stają się jeszcze bardziej uniwersalne.

3 “Nawyk przybijania piątki”

książki na rozwój osobisty

Książki o rozwoju osobistym udowadniają, że nie powinieneś poddawać się w żadnej sytuacji. Mel Robbins, autorka “Nawyku przybijania piątki”, jest tego żywym przykładem. Jak sama wspomina, w czasie problemów życiowych przejrzała się w lustrze i zrobiła coś niespodziewanego. To pozwoliło jej się podnieść i znaleźć świetną metodę, która sprawia, że dziś jest nie do powstrzymania.

Na kartach swojej książki przekonuje, że najważniejsze jest to, by uwierzyć we własne możliwości. Taki stan można osiągnąć dzięki dopingowaniu samego siebie. To coś na kształt wspierania ulubionej drużny sportowej, tyle że energię kierujemy do środka.Dzięki książce Robbins przestaniesz wątpić we własne siły i zmienisz swój sposób myślenia. Zmotywujesz się do działania i zaczniesz cieszyć z sukcesów, których na co dzień nie dostrzegałeś. Nie czekaj- spraw, by to stało się Twoim nawykiem!

2 “F.U. Money, czyli stać mnie na to!”

książki o rozwoju osobistym
Książkę “F.U. Money, czyli stać mnie na to!” możesz znaleźć na https://www.osmpower.pl/fu-money-czyli-stac-mnie-na-to-dan-lok

Jak już wspomnieliśmy, o rozwoju osobistym w ciekawy sposób mogą opowiadać nawet książki o finansach. Kolejna propozycja Dana Loka jest na to dowodem. Milioner przekonuje w niej, że pieniądze są tylko środkiem do celu. Najważniejsze to zarabiać tyle, by robić to, na co ma się ochotę.

Jak osiągnąć taki stan? Lok daje nam kilka ciekawych propozycji. Z jednej strony pokazuje, jak rozwijać biznes i “lekko” zarabiać pieniądze. Z drugiej uczy zarządzania finansami i luzu, który pozwala w pełni cieszyć się życiem.

Takie książki o rozwoju osobistym pomogą Ci żyć jak gwiazda filmowa nawet wtedy, gdy zarabiasz nieco mniej niż Ryan Reynolds czy Angelina Jolie. Jeśli rozwój wewnętrzny ma Cię doprowadzić do swobodnego i beztroskiego mierzenia się z rzeczywistością, ta książka jest właśnie dla Ciebie.

1 “Metoda Wima Hofa. Aktywuj pełnię swojego potencjału”

książki na rozwój osobisty

Jeśli wyznacznikiem rozwoju osobistego ma być wykorzystanie własnego potencjału, książka Wima Hofa jest lekturą wręcz idealną. Pochodzący z Holandii Hof jest znany jako “Iceman”, który bije rekordy związane z kąpielami w lodzie i zimnem. Jego książka to jednak znacznie więcej niż poradnik dotyczący morsowania.

Zimne prysznice i specjalne techniki oddechowe odkryte przez Hofa pozwalają bowiem na uruchomienie pełni możliwości, na jakie pozwala ludzkie ciało. Dzięki nim będziemy w stanie wpływać na autonomiczny układ nerwowy, a dzięki temu kontrolować nie tylko umysł, ale i ciało.

Takie książki o rozwoju osobistym otwierają nasze oczy na nowe rozwiązania. Hof będzie przewodnikiem na drodze do przekraczania własnych ograniczeń, które do tej pory Cię wstrzymywały. To lektura, po którą warto sięgnąć w każdym wieku – na takie zmiany nigdy nie jest za późno.

Źródło pobrania zdjęcia głównego: profil OSMPower na Instagramie

Rate this post
Kategorie artykułu:
Finanse i prawo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *