Romantyczny weekend w Krakowie – zorganizuj niezapomniany wyjazd dla swojej drugiej połówki

Autor
Kraków Wawel

Zbliżają się walentynki, urodziny chłopaka lub męża, a może rocznica ślubu? Albo wasz związek już dawno przestał was ekscytować i chcecie obudzić dawną namiętność? Romantyczny wyjazd sprawdzi się w każdym wymienionym przypadku. Jest świetnym sposobem na ucieczkę od rutyny i codzienności, a także na odświeżenie uczuć między wami. Jak zorganizować niezapomniany wyjazd we dwoje i gdzie się wybrać? My polecamy na romantyczny weekend Kraków, miasto o tysiącletniej tradycji, pełne klimatycznych uliczek i uroczych kawiarni.

Dlaczego Kraków?

Miasto Królów, tętniące historią, gdzie każda uliczka jest romantyczna. W Krakowie nie trudno o idealne miejsce na popołudniowy piknik, czy elegancką kolację. Spacery po Rynku, brzegiem Wisły, czy rejs po rzece. Miasto dysponuje całą masą miejsc, do których warto pójść we dwoje. Niezależnie od tego czy jesteście raczej aktywną parą, czy preferującą wspólne, leniwe spędzanie czasu, w Krakowie na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Gdzie nocować?

Hotel blisko Rynku, będzie najlepszym pomysłem, jeśli lubicie wieczorne i nocne spacery. Najlepszą destynacją będzie dla was Kładka Ojca Bernatka, gdzie zakochani wieszają kłódki z wygrawerowanymi inicjałami, co gwarantować ma wieczną miłość. Hotel w centrum Krakowa ułatwi przemieszczanie się między kolejnymi atrakcjami, ponieważ stamtąd wszędzie można dostać się pieszo. Warto sprawdzić, czy hotel nad którym się zastanawiamy, posiada przyjemną restaurację, bowiem nic tak nie zapada w pamięć jak romantyczna kolacja walentynkowa czy zaręczynowa w wykwintnym otoczeniu i towarzystwie przepysznego jedzenia i wina.

Najbardziej romantyczne miejsca

  1. Rynek – warto wybrać się tam wieczorem, aby w towarzystwie przyjemnego gwaru napić się wina i zjeść pyszny deser, czy kolację.
  2. Kazimierz – miejsce idealne na romantyczny spacer brukowanymi, klimatycznymi uliczkami, gdzie wszystko wokół tętni historią. Znajdziemy tam urokliwe kawiarnie i tętniące życiem bary ze świetną atmosferą.
  3. Bulwary Wiślane – jeśli macie w planach popołudniowy piknik, warto wybrać brzeg Wisły. Miejsce idealne na wspólne oglądanie zachodu słońca. To miejsce warto odwiedzić szczególnie w czerwcu, kiedy organizowane są krakowskie Wianki
  4. Kopiec Kościuszki – znajduje się na wzgórzu w zachodniej części Krakowa i rozpościera się stamtąd wspaniały widok na najbardziej rozpoznawalne obiekty Starego Miasta, czyli Wawel, bazylikę Mariacką i Sukiennice. Możemy dostrzec także Kotlinę Sandomierską i Beskidy, a przy dobrej widoczności nawet Tatry.

Dla aktywnych par

Jeśli od romantycznych spacerów wolicie wspólne, aktywne spędzanie czasu, w Krakowie znajdziecie wiele ciekawych miejsc dla siebie. Do najbardziej popularnych i polecanych dla par należą:

  • rejs po Wiśle,
  • park trampolin,
  • paintball laserowy,
  • lockroom’y,
  • domy strachu.

Warto także wybrać się do teatru, których w Krakowie jest kilka, albo wypożyczyć rowery i wybrać się na całodniową wycieczkę obrzeżami miasta.

A może wolisz podróże z większą dawką niezapomnianych wrażeń? Jeśli tak, możesz odwiedzić jakieś nawiedzone miejsce. Więcej informacji w artykule: 10 najbardziej przerażających miejsc na świecie

Rate this post
Kategorie artykułu:
Podróże

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *