Kołdra na lato – jaką wybrać?

Autor
Jaka kołdra na lato?

W gorące noce człowiek wydziela do 200-500 ml potu. Aby nic nie zakłóciło nocnej regeneracji, warto więc wybrać odpowiednią pościel. Najlepiej sprawdzą się oczywiście kołdry wykonane z naturalnych tkanin – materiałów poszyciowych oraz wypełnione naturalnym wsadem. Jakie rozwiązania będą jednak najlepsze? Sprawdź!

Najlepsze naturalne letnie kołdry

Wybierając kołdrę na lato, warto pamiętać o kilku najważniejszych rodzajach. Jakich? Na lato świetna będzie m.in. 

 1. Kołdra bambusowa,
 2. kołdra jedwabna – https://www.poduszka.com.pl/koldra-jedwabna-c-2_20.html,
 3. kołdra z wiskozy,
 4. kołdra z bawełny,
 5. Kołdra z eukaliptusowego włókna.

Materiał ma bowiem ogromne znaczenie. To od niego zależy nasz komfort oraz jakość wypoczynku. Gdy tylko w pościeli znajdzie się włókno syntetyczne, niestety sen może stać się udręką. Takie materiały kumulują bowiem wilgoć z naszego ciała, nigdzie jej nie odprowadzając. Tym samym niestety cały czas będziemy się pocić.

Kilka porad na temat wyboru letniej kołdry

 1. Jeśli wybieracie letnią kołdrę, zwłaszcza puchową czy z pierza, zwróćcie uwagę na obecność specjalnego oznaczenia „lekkie” – to oznacza, że kołdra będzie dobra na lato.
 2. Nie tylko wypełnienie, ale i poszycie kołdry powinno być wykonane z naturalnych materiałów. W żadnym wypadku nie kupujcie pościeli z materiałów syntetycznych. Wtedy wszystkie cudowne właściwości naturalnego wypełnienia okażą się mało skuteczne. To samo dotyczy pościeli. Najlepsza okaże się np. ta lniana – https://www.poduszka.com.pl/posciel-lniana-c-48_50.html.
 3. Letnia kołdra –  https://www.poduszka.com.pl/koldra-letnia-c-2_21.html nie powinna być dużo tańsza, aniżeli zimowa. Na koszt wpływa jakość materiału!
 4. Letnia kołdra powinna być też przyjemna w dotyku. Przecież latem pozbywamy się szerokich nocnych koszul i piżam. Ważne jest więc, by ciało okalał delikatny materiał pościeli. Wtedy każda noc stanie się wyjątkowa!
 5. Kołdry należy wymieniać w zależności od pory roku. Inna pościel będzie bowiem dobra na lato, a inna na zimę. Warto o tym pamiętać, aby zawsze spać dobrze i niezwykle komfortowo!
Rate this post
Kategorie artykułu:
Bez kategorii

Komentarze

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *