Przechowywanie zegarków męskich – poznaj najlepsze sposoby!

Autor
jak przechowywać zegarki męskie

Zegarki męskie to akcesoria, które większość panów lubi zbierać oraz kolekcjonować. Są bowiem idealnym dodatkiem, nadającym wyjątkowego charakteru każdej ze stylizacji. Dodatkowo uważa się je za swego rodzaju dobra luksusowe. Jeśli posiadamy kolekcję zegarków, nawet taką niewielkich rozmiarów, warto pamiętać o odpowiednim przechowywaniu takich skarbów. Jest to bowiem klucz do sukcesu, jeśli zależy nam na ich idealnym wyglądzie oraz długowieczności. Jak przechowywać zegarki męskie? Jakie metody na przechowywanie zegarków są najczęściej polecane? Sprawdź nasze propozycje i wybierz najlepsze rozwiązanie dla siebie!

Sposób nr 1: przechowywanie zegarków w oryginalnym opakowaniu

Nie da się ukryć, że większość z nas będzie przechowywała wszelkie swoje zegarki męskie w ich oryginalnym opakowaniu. Zegarek męski Tommy Hilfiger i te mniej znanych marek zawsze są przy zakupie pakowane w pudełka. Czy to dobry pomysł by stale je tam trzymać? Oczywiście, że tak. Takie pudełeczko jest bowiem całkowicie dopasowane do danego modelu. Mamy w nim także specjalną poduszeczkę, na którą możemy założyć zegarek, dbając tym samym o idealny wygląd paska.

Przechowywanie zegarków w oryginalnym pudełku to bardzo dobry wybór, ponieważ całość jest zamykana, zatem nie musimy obawiać się o kurz czy inne zanieczyszczenia. Po zakupie nowych akcesoriów zawsze zostawiajmy zatem ich opakowanie – nie musimy już martwić się tym jak przechowywać zegarki. Co ciekawe, pudełko to może okazać się niezastąpione, gdy zdecydujemy się na odsprzedaż swojego zegarka. Z takim dodatkiem nasze akcesoria zawsze będą miały większą wartość.

Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest także fakt, że takie pudełko nic nie kosztuje, gdyż jest ono elementem, w który zegarek jest zapakowany. Dzięki temu można zaoszczędzić i przeznaczyć większą kwotę na wymarzony czasomierz. A jednocześnie to doskonały wybór dla każdego, kto nie chce martwić się dodatkowo o dbanie o zakupiony zegarek i gdyby nie firmowe opakowanie byłby on po prostu kładziony w przypadkowych miejscach. Takie działanie nie jest polecane, ponieważ naraża czasomierz na dodatkowe uszkodzenia – szkiełko może się zarysować w wyniku kontaktu z inną biżuterią, a nawet pęknąć w wyniku upadku. Dodatkowo przechowywanie zegarków o niskim poziomie wodoszczelności w łazience i do tego bez opakowania sprawia, że mogą one ulec uszkodzeniu ze względu na wysoką wilgotność i ryzyko kontaktu z wodą.

Porada: w oryginalnym opakowaniu po zegarku przechowujemy tylko jeden model. Już nawet dwie sztuki umieszczone w takim pudełku mogą zacząć się wzajemnie rysować. Lepiej nie ryzykować uszkodzenia modelu, decydując się na takie przechowywanie zegarków. Jeśli masz czasomierz, do którego nie posiadasz pudełka, najlepszą opcją jest zakup pudełka tylko dla niego lub zdecydować się na większy organizer, w którym możesz umieścić kilka modeli. Jednak to w pełni bezpieczna dla zegarków opcja, bo każdy z nich ma swoje dedykowane miejsce.

Jak przechowywać zegarki? Sposób nr 2: w specjalnym organizerze

Jak przechowywać zegarki, jeśli posiadasz więcej niż jeden model? Co sprawdzi się dla kolekcjonerów czasomierzy, którzy chcą wyeksponować swoją kolekcję, aby móc ją podziwiać i jednocześnie o nią dbać? Jeśli nasza kolekcja zegarków jest dość spora, warto rozważyć zakup specjalnego organizera. To zdecydowanie najbardziej popularna metoda na przechowywanie zegarków wśród tych, którzy decydują się na coś więcej oryginalne opakowanie.

Organizer najczęściej swoim wyglądem przypomina duże opakowanie lub szkatułkę. Wewnątrz znajdziemy natomiast specjalne przegródki oraz poduszeczki. Całość będzie także wyściełana odpowiednio miękkim materiałem, który ochroni nasze zegarki męskie przed zarysowaniem. Osoby, które lubią chwalić się swoimi zdobyczami, powinny zainwestować w organizer z przezroczystą klapą. Wtedy każdy będzie mógł podziwiać całą kolekcję bez konieczności otwierania skrzyneczki.

przechowywanie zegarków
Przechowywanie zegarków w oryginalnym pudełku to gwarancja idealnego dopasowania.

Pudełka sprawdzają się świetnie jako miejsce na przechowywanie zegarków, jednak wiele osób ceni je także za ich przepiękny wygląd, który może stać się stylowym dodatkiem do wybranego wnętrza. Często wykonane są z drewna, a do tego dostępne w wielu różnych odcieniach, przez co można dopasować je do stylu panującego w pomieszczeniu. Warto wziąć to pod uwagę przy zakupie, ponieważ organizery mogą pomieścić nawet kilkanaście zegarków, co sprawia, że ich rozmiaru są wtedy dość spore. Dodatkowo dzięki swojemu eleganckiemu i ponadczasowemu wyglądowi pudełka na zegarki to doskonałe pomysły na prezenty.

Sposób nr 3: przechowywanie zegarków we własnoręcznie wykonanej skrzynce

Gdy majsterkowanie to zaraz po zegarkach nasze największe hobby, możemy pokusić się także o własnoręczne wykonanie specjalnej skrzyneczki czy organizera na zegarki męskie. To na zawsze rozwiąże problem tego, jak przechowywać zegarki. Wystarczy tak naprawdę złożyć ramę z małych deseczek, całość wyłożyć odrobiną waty, pokryć miękkim materiałem i gotowe. Teraz zostało nam już tylko wydzielić odpowiednie przegródki i ewentualnie wykonać specjalne poduszeczki podtrzymujące każdy z naszych elementów kolekcji. Taka skrzyneczka to naprawdę ciekawe rozwiązanie, z którego powinien skorzystać każdy pasjonat majsterkowania oraz zegarków męskich. 

Jak przechowywać zegarki? Sposób nr 4: w szufladzie z przegródkami

Jak dbać o zegarki? Bardzo ciekawym sposobem na przechowywanie zegarków jest także zaadaptowanie dla nich specjalnej szuflady. Unikniemy dzięki temu bałaganu. Wszystko będzie bowiem wtedy na swoim miejscu – tak właśnie powinno być kiedy pytamy, jak przechowywać zegarki kwarcowe i mechaniczne. To rozwiązanie na pewno pokochają kolekcjonerzy zegarków, gdyż pozwoli na łatwy i szybki dostęp do dowolnego modelu.

Jak jednak powinna wyglądać taka przestrzeń? Wystarczy po prostu opróżnić całą szufladę i włożyć do niej specjalne przegródki. Te znajdziemy w większości sklepów. Co ciekawe, wcale nie muszą być to wkłady do przechowywania biżuterii czy zegarków. Zdecydowanie wystarczy mały płócienny organizer na… skarpetki. Składa się on bowiem z kilku oddzielonych od siebie przestrzeni. Tym sposobem każdy z zegarków znajdzie swoje miejsce, a my nie będziemy musieli obawiać się, że poszczególne modele zaczną się wzajemnie rysować. 

przechowywanie zegarków męskich
Organizer to doskonały sposób na przechowywanie zegarków, którzy kochają przede wszystkim ich kolekcjonerzy, gdyż pozwala na piękne wyeksponowanie posiadanych modeli.

Sposób nr 5: przechowywanie zegarków na specjalnym wieszaczku

Przechowywanie zegarków – jak? W sklepach, zamiast klasycznych organizerów, możemy znaleźć także specjalne wieszaczki na zegarki. Najczęściej przyjmują one formę belki przypominającej swoim kształtem literę “T”. Na części poziomej możemy po prostu powiesić wszystkie swoje zegarki. Brzmi ciekawie, prawda? Jeśli jednak zdecydujemy się na takie rozwiązanie, warto pamiętać, aby między każdym z zegarków zachować ok. 3 cm lukę. Dodatkowo, aby nasza kolekcja nie stała się łapaczem kurzu, całość możemy po prostu włożyć do odpowiednio dużej szafki. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie na przechowywanie zegarków, które pozwala dodatkowo o nie zadbać.

Sposób nr 6: przechowywanie zegarków w rotomacie

Rotomat to najlepszy sposób na przechowywanie zegarków automatycznych, jeśli posiadasz więcej niż jeden model z tej kategorii. Te modele działają dzięki regularnym ruchom nadgarstka, co oznacza, że po prostu muszą być noszone, aby mechanizm nie uległ uszkodzeniu. Właśnie w tym może pomóc rotomat, który imituje ruchy ręki. Jego wygląd jest podobny do klasycznego pudełka, dostępny jest w wielu stylach. Dostępne są także rotomaty na kilka zegarków.

Rate this post
Kategorie artykułu:
Ubrania i buty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *