Rolety jak firanki? To możliwe!

Autor
rolety transparentne

Nowoczesne rolety mogą bez problemu zastąpić w oknach klasyczne firanki, jeśli tylko wykonane są z tkanin transparentnych. Rolety transparentne wyróżniają się delikatną strukturą materiału, przez którą stale przenika subtelne światło słoneczne. Wizualna delikatność oraz lekkość przezroczystych osłon okiennych zawsze pięknie się prezentuje na małych i na dużych przestrzeniach okiennych.

Lekkie i zwiewne rolety transparentne

Rolety transparentne szybko stają się jednym z najbardziej ulubionych elementów wystroju domu. Wyróżniają się finezyjnym wyglądem i mają znaczący wpływ na przytulną, ciepłą domową atmosferę. Tkaniny transparentne o specjalnym splocie umiejętnie filtrują ostre światło słoneczne, przemieniając je w pięknie rozproszone, delikatne, jasne i miękkie oświetlenie wnętrza. Przestrzeń z roletami transparentnymi działa na domowników bardzo kojąco. Wycisza i stwarza idealne warunki do wypoczynku oraz pracy.

Za co cenione są rolety transparentne

Do rolet transparentnych bardzo szybko się przekonasz, kiedy tylko zostaną idealnie dopasowane do twoich okien. Warto zamówić tego typu osłony na wymiar. Transparentny materiał nie musi być tylko biały. Do wyboru masz kilkadziesiąt ciekawych odcieni, wzorów, a nawet istnieje możliwość zamówienia osłony z wymarzonym nadrukiem. Subtelne tkaniny o prostym splocie wyglądają tak lekko i delikatnie, że nigdy nie przytłaczają i można je z powodzeniem mocować nawet w pomieszczeniach o małym metrażu i z niewielkimi oknami. Warto też pamiętać, że rolety transparentne w bardzo jasnych kolorach, a przede wszystkim w odcieniach bieli, rozpraszają światło słoneczne w taki sposób, że przestrzeń zostaje optycznie powiększona i masz wrażenie, że pomieszczenie jest o wiele większe.

Za każdym razem, kiedy popatrzysz na rolety transparentne, nie będziesz już tęsknił za klasycznymi firankami. Tkaniny są specjalnie tkane tak cienko, aby dawać niewielki stopień przyjemnego zaciemnienia. Dzięki stylowym materiałom transparentnym zyskujesz atrakcyjnie odmienione wnętrze salonu, artystycznej pracowni lub gabinetu. Choć rolety zasłaniają okno, to nadal masz zapewniony niczym nieograniczony widok na to, co znajduje się za oknem. Dodatkowo cieszysz się każdego dnia wymarzoną prywatnością. Twój salon jest zawsze jasny, ale nie intensywnie nasłoneczniony. Już nie musisz się obawiać, że w monitorze telewizora czy laptopa będą odbijać się oślepiające promienie słońca.

Jak sprawdzają się w użytkowaniu rolety transparentne

Choć rolety transparentne wyglądają tak lekko i delikatnie, to wcale nie oznacza, że niszczą się szybciej niż inne osłony przeciwsłoneczne. Większość tkanin transparentnych wykonana jest ze 100% poliestru. Każda powierzchnia materiału jest dodatkowo impregnowana, co zapewnia lepszą trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne takie, jak przecieranie i gniecenie się. Większość tkanin jest ognioodporna oraz nie absorbuje wilgoci. Kolejną zaletą rolet transparentnych jest proste czyszczenie ich za pomocą wilgotnej ściereczki i delikatnego detergentu. Nie wolno tkanin transparentnych prać w pralce, ani też wybielać.

Szukasz pomysłu na aranżację swoich wnętrz? Zajrzyj na http://mgl-rolety.pl/!

5/5 - (1 vote)
Kategorie artykułu:
Remont i budowa

Comments are closed.