Najpiękniejsze plecaki dla przedszkolaków i pierwszoklasistów – przegląd

Autor
plecaki

Każde dziecko, rozpoczynając nowy etap swojej edukacji, chce zabierać ze sobą piękny i wyjątkowy plecak. Maluchowi często zależy na tym, aby to właśnie ten noszony przez niego był najładniejszy w całej grupie. Jakie plecaki są obecnie w modzie? Co najbardziej spodoba się przedszkolakom, a co pierwszoklasistom? Czy rodzice powinni decydować o tym, jaki dziecko ma nosić plecak? Odpowiadamy na te pytania!

Plecaki do przedszkola – jaki muszą mieć rozmiar

Na szczęście najmłodsze dzieci nie muszą nosić do przedszkola masy książek i innych przyborów, dlatego ich plecak powinien być poręczny, lekki i niewielkich rozmiarów. Warto przeanalizować, jakie będzie jego przeznaczenie. Jeśli przedszkolanki zapowiadają, że często będą zabierać dzieci na spacer, wtedy lepiej zdecydować się na wodoodporny plecaczek. Musi się w nim znaleźć także miejsce na bluzeczkę na przebranie, na wypadek zachlapania lub poplamienia. Jeśli dzieci nie mają zapewnionego posiłku i zabierają drugie śniadanie ze sobą, dobrze jest sprawić im taki plecaczek, który ma przynajmniej dwie przegrody.

Szukasz inspiracji na wyprawkę szkolną dla dziecka? Wejdź na „Dzieci świat„!

Bohaterowie bajek to doskonały wybór

Najmłodsi milusińscy są wielkimi fanami bajek, dlatego nie dziwi, że to właśnie postaci z ich ulubionych produkcji najczęściej goszczą na plecakach. Mogą to być bohaterowie kinowych hitów, ale także tacy, którzy znani są raczej z telewizji. Zygzak McQueen z Aut, Elsa i Anna z Krainy Lodu, Barbie, Myszki Miki i Minnie, a także superbohaterowie jak na przykład Spiderman.

Zajrzyj także do artykułu „Filmy, piosenki, reklamy. Najsłynniejsze plecaki popkultury„!

Plecaczki w trójwymiarze

Trójwymiarowe plecaki wyglądają zdecydowanie bardziej realistycznie. Dziecku możemy zaproponować taki, który posiada wypukłą ilustrację jakiejś bajkowej postaci, dzięki czemu wygląda ona tak, jakby wychodziła w plecaka. Dobrym pomysłem może być też plecak maskotka. Po wyjęciu śniadania i napoju może służyć jako przytulanka w trakcie leżakowania.

Plecaki do pierwszej klasy – czym się różnią od przedszkolnych

Plecak pierwszoklasisty jest zdecydowanie większy, musi zmieścić się tam sporo książek, zeszytów i innych przyborów. Mają one także usztywniane plecy, które pomagają zachować prawidłową postawę. Trudno szukać takiego rozwiązania w plecaczkach przedszkolaków. Ze względu na ilość rzeczy, które ze sobą zabierają, jest ono kompletnie niepotrzebne.

Modele dla pierwszoklasistów

Podobnie jak ich młodsi koledzy, pierwszoklasiści i pierwszoklasistki uwielbiają bajkowe postaci. Chłopcy coraz częściej wybierają motywy superbohaterów, takich jak Kapitan Ameryka czy Superman. Dziewczynki natomiast lubią plecaki z Violetty. Dużą popularnością cieszą się także plecaki ze zwierzętami oraz wzorami sportowymi (na przykład herbami klubów piłkarskich).

Plecaki vintage – czy warto je kupić dziecku?

To rodzaj plecaków nawiązujących do trendów, które panowały w minionych dekadach. Część z nich wykonana jest ze skóry bądź ekoskóry. Nie są one pokaźnych rozmiarów, nie mają wzmocnień na tylnej ścianie i lepiej sprawdzają się na plecach starszaków. Jednak producenci tworzą również ciekawe plecaki (z usztywnieniem i szerokimi ramionami), które mają ekstrawaganckie wzory takie jak flamingi, kolorowe kwiaty czy owoce (na przykład arbuzy). Jeśli dziecko chciałoby mieć taki plecak, powinniśmy mu na to pozwolić, ponieważ dobrze jest, aby to był jego indywidualny wybór. Rodzice powinni głównie interesować się względami ergonomiczności i wpływu na kręgosłup swojej pociechy.

5/5 - (1 vote)
Kategorie artykułu:
Gorlice dla dzieci

Komentarze

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *