Plecaki vintage – dla dziewczynek i chłopców

Autor
plecaki vintage

Plecaki vintage przeżywają prawdziwy renesans na rynku mody. Coraz więcej blogerek oraz Instagramerek wykorzystuje je w swoich stylizacjach. Czym są plecaki vintage oraz czy są to odpowiednie plecaki dla dziewczynki i chłopca? Sprawdź!

Plecaki vintage – co to takiego?

Są to produkty, które w swoich stylizacjach nawiązują do minionych epok. Choć nowe, ich zadaniem jest uchodzenie za takie, które są już w użyciu od dłuższego czasu. Z reguły nie są także zasuwane, a otoczone sznurkiem, który ściąga się, tak aby zamknąć główną przegrodę. Aby wzmocnić efekt retro, górna przykrywająca klapa zapinana jest na pasek z dziurkami. Niestety bardzo częste otwieranie i zaciąganie paska, doprowadza do jego szybkiego zużycia. Jednak wiele modeli obecnie posiada mały ukryty magnesik, dzięki któremu zamknięcie jest stałe i trwałe, natomiast klamra z paskiem służy jedynie efektowi wizualnemu.

Plecaczki vintage – małe rozmiarem

Spoglądając na większość blogowych stylizacji, można zauważyć, że plecaki vintage nie mają dużych rozmiarów. Wyglądają one bardzo efektownie, jednak nie wszystkie modele będą nadawały się do szkoły. Jeśli jednak poszukujemy takich, w których zmieszczą się dziecięce książki i zeszyty, także je odnajdziemy. Chociaż plecaki retro bazują w głównej mierze na pięknej kolorystyce, uda się znaleźć odpowiedni rozmiar.

Plecaki dla dziewczynki – czy vintage to odpowiedni wybór?

To właśnie dziewczęta częściej decydują się na wybór plecaków z tego rodzaju. Bardzo istotny jest dla nich fakt, że te mniejsze modele można nosić, trzymając je w dłoni – wtedy wyglądają jak klasyczna torebka. Warto pamiętać, że nie wszystkie plecaki vintage mają wzmocnione plecy i odpowiednie szelki, dlatego nie zawsze będą odpowiednie dla rozwijającego się dziecka. Jednakże wiele modeli posiada te istotne dla zdrowia elementy. Warto również zwrócić uwagę na wybór rozmiaru – plecak szkolny musi być większy, jednak można kupić dziecku mniejszy plecaczek, który będzie dodatkiem do stylizacji na krótkie wycieczki lub dni, w których ma mniej lekcji.

Również gama kolorów i paleta modeli sprawia, że dziewczynki bardzo chętnie zwracają uwagę na takie plecaki. Jest to bardzo dobry wybór dla tych, które powoli zaczynają wchodzić w dorosłość, natomiast te młodsze mogą pomyśleć o nim jak o ciekawym dodatku.

Plecaki vintage dla chłopców

Wiele wzorów i modeli plecaków retro jest noszonych przez obie płcie, ze względu na swój uniwersalny charakter. Również fasony, tradycyjnie uznawane za kobiece, w zestawieniu z typem noszonego plecaka, bardzo pasują do męskich stylizacji. Chłopcom o bardziej konserwatywnym podejściu, można także zaproponować wybór klasycznej czerni, która prezentuje się wyjątkowo elegancko i męsko. Podobnie jak w przypadku dziewczynek, rodzaj plecaka powinniśmy dobierać odpowiednio do wieku chłopca, dlatego rodzice muszą zwrócić szczególną uwagę, czy wymarzony model dziecka będzie wygodny i bezpieczny dla jego kręgosłupa.

4.7/5 - (4 votes)
Kategorie artykułu:
Gorlice dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *