Ile kosztuje metr siatki ogrodzeniowej?

Autor
Ile kosztuje metr siatki ogrodzeniowej? Wszystko zależy od rodzaju siatki

Szukasz taniego sposobu na ogrodzenie działki lub posesji? Idealnym rozwiązaniem mogą się okazać siatki ogrodzeniowe. Taki typ ogrodzenia, choć czasami przegrywa z tradycyjnymi płotami czy ogrodzeniem panelowym, ma sporo zalet. Siatka o niewielkich oczkach stanowi szczelną zaporę dla wszelkich intruzów, takich jak dzikie zwierzęta. Z czasem może zmienić się w naturalną barierę, mogą piąć się po niej rośliny. Do tego jest tańsza niż panele czy przęsła. Dowiedz się więc dokładnie, ile kosztuje metr siatki ogrodzeniowej i ile funduszy musisz zarezerwować na takie ogrodzenie.

Ile kosztuje metr siatki ogrodzeniowej – co wpływa na jej cenę?

Precyzyjna odpowiedź na pytanie o koszt siatki ogrodzeniowej jest możliwa tylko wtedy, gdy zdamy sobie sprawę, że siatka siatce nierówna. I to dosłownie. Co oczywiste, tańsze będą bowiem siatki ogrodzeniowe o różnej wysokości. Minimalną wysokością, jaką odnajdziemy w sklepach, będzie zwykle metr. Oprócz tego w standardzie znajdziemy zazwyczaj także siatko o wysokości: 1,25 m, 1,5 m, 1,7 m, 2m. Najwyższe ogrodzenie będzie najdroższe.

Wpływ na cenę ma także średnica drutu, z jakiego została wykonana siatka. Przy grubszym spada jej elastyczność, ale produkt staje się bardziej solidny. Grubszy drut oznacza jednak również wyższą cenę. Średnica, oznaczana zwykle przez producentów parametrem fi, najczęściej waha się w przedziale 2-3 milimetry.

Koszt siatki zależy również od tego, jak wykończony jest drut. Chodzi o jego powłokę, która ma chronić go przed korozją i sprawić, by siatka dłużej pozostała w dobrym stanie. Nieco niższa będzie cena siatki ocynkowanej. W tym przypadku drut jest pokryty cienką warstwą cynku, która ma spowalniać korozję.

Trochę droższą opcją jest siatka powlekana, którą pokrywa warstwa PCV. Ten syntetyczny materiał izoluje właściwy drut od kontaktu z wodą i zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi. Zwykle warstwa PCV ma grubość nieco przekraczającą milimetr.

Tańszymi odpowiednikami są siatki leśne, lżejsze i cieńsze, w których jedynie druty brzegowe są nieco grubsze od pozostałych. Ich układ jest odmienny od klasycznej siatki, druty są ułożone prostopadle. Taki produkt może służyć do ogrodzenia lasu lub jako siatka ogrodzeniowa tymczasowa.

Ile kosztuje metr siatki ogrodzeniowej? Ceny różnych typów siatki

Cenę siatki należy więc rozpatrywać przy wzięciu pod uwagę wszystkich tych czynników. I skupiać się na konkretnych modelach siatki.

Koszt najtańszej siatki ocynkowanej to dziś około 15 zł za metr bieżący. Za taką cenę będzie można nabyć niską siatkę o wysokości metra. Nawet przy jednorazowym zakupie cenę trzeba jednak pomnożyć przez dziesięć, bo najczęściej siatkę sprzedaje się w rolkach po 10 metrów.

Najwyższe siatki ocynkowane, dwumetrowe, kosztują dziś mniej więcej 23-25 zł. Takie ceny dotyczą siatek o średnicy drutu 2,5 mm, oferowanych w sklepach internetowych. U stacjonarnych sprzedawców koszt może być trochę wyższy. Więcej zapłacimy też za siatkę z grubszego drutu fi 3 mm – nawet w przypadku siatki o wysokości 150 cm będzie to 28-30 zł.

Jak wspominaliśmy, nieco droższe są siatki powlekane PCV. Co prawda najmniejsze siatki również można znaleźć w cenie 15-16 zł za metr bieżący, ale to siatki ogrodzeniowe z drutu o średnicy 2 mm. Przy tym o grubości 3 mm, powleczonym dodatkowo 1,1 mm PCV, cena za metr wyraźnie przekracza 30 zł. Już przy wysokości 150 cm będzie to około 34-35 zł.

Tańsze są siatki leśne. Ze względu na niższą wagę bywają sprzedawane w rolkach po 50 metrów. Te najgrubsze, z drutami brzegowymi o średnicy 2,5 mm, przy wysokości 200 cm i dużej gęstości drutów, kosztują w granicach 12-13 zł za metr.

3/5 - (2 votes)
Kategorie artykułu:
Remont i budowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *