Hurtownie stomatologiczne – co musi być w każdym gabinecie stomatologicznym?

Autor
hurtownie stomatologiczne - przybory i akcesoria

Każdy lekarz stomatolog otwierając swój gabinet musi zainteresować się tym, co w swojej ofercie mają hurtownie stomatologiczne, takie jak https://mixdent.pl/pl. Bez jakiego sprzętu praca nie byłaby możliwa? Stomatologia to fascynująca dziedzina – poznaj ją trochę bliżej dzięki naszemu artykułowi.

Hurtownie stomatologiczne – lusterka, pęsety i nie tylko

Każdy kto kiedykolwiek był u dentysty wie, że na wstępie dokonuje on drobiazgowego przeglądu stanu jamy ustnej. Służą mu do tego lusterka stomatologiczne. Płaskie, wklęsłe, wklęsło-wypukłe i wypukłe, zapewniające różny stopień powiększenia – w gabinecie nie może zabraknąć różnych wariantów, bo dokładne obejrzenie uzębienia nie jest takie proste. Każda hurtownia stomatologiczna oferuje także pęsety. Większe od kosmetycznych modeli używane są praktycznie na każdym etapie zabiegu. Pozwalają mocno chwytać na przykład waciki, by jak najsprawniej wymieniać je na świeże.

W podstawowy zestaw diagnostyczny wchodzą także zgłębniki stomatologiczne. To narzędzia zakończone haczykiem – za ich pomocą lekarz wykrywa ubytki w szkliwie. Upychacze i nakładacze służą natomiast do montowania kompozytów wypełnieniowych – jak sama nazwa wskazuje, ich nakładania i upychania.

Hurtownie stomatologiczne zaopatrują gabinety także w mało przyjemnie kojarzące się kleszcze do usuwania zębów. Każdy typ zębów ma dedykowany rodzaj kleszczy dopasowany do ich kształtu i położenia w jamie ustnej. Kleszcze do zębów mlecznych są mniejsze od tych stosowanych przy ekstrakcji uzębienia stałego – stomatolog może ukryć je w dłoni, by nie straszyć małego pacjenta

Hurtownie stomatologiczne – nowoczesny sprzęt

Wizyta u dentysty niezmiennie kojarzy się z wiertłem. Jak wiertło to i wiertarki – wolnoobrotowe, pracujące dzięki mikrosilnika kątnice i prostnice oraz szybkoobrotowe turbiny napędzane sprężonym powietrzem. Służą one do obrabiania szkliwa. Jako że szkliwo jest niezwykle twarde, sprzęt musi dysponować ogromną mocą. Prostnice osiągają prędkość obrotową do 25 tys. obrotów na minutę, kątnice do 200 tys. a wiertarki szybkoobrotowe – turbiny stomatologiczne – nawet do 450 tys!

Przy usuwaniu przebarwień i płytki nazębnej lekarz używa piaskarki. Nowoczesne piaskarki stomatologiczne zapewniają bezbolesność i sprawne przeprowadzenie zabiegu.

Hurtownie stomatologiczne zapewniają stomatologom także nowoczesne lampy, jednak znajdziemy w nich także glasjonomer. Lampy polimeryzacyjne służą do utwardzania komponentów światłoczułych – obecnie najpopularniejszych wypełnień stomatologicznych. By poprawić walory estetyczne naszego uśmiechu stosuje się zaś specjalne lampy do wybielania zębów.

Hurtownie stomatologiczne – znieczulenia  

Hurtownia stomatologiczna to nie tylko ,,ciężki sprzęt”. Znajdziemy w niej także to co najbardziej interesuje każdego pacjenta – znieczulenia stomatologiczne. Najczęściej wykorzystywany rodzaj to znieczulenia nasiękowe, blokujące nerwy zębiny. Zależnie od rodzaju zabiegu aplikuje się także znieczulenia śródwięzadłowe i przewodowe, a także powierzchniowe środki znieczulające takie jak maści i aerozole. Preparaty znieczulające bazują na różnych substancjach – do najpopularniejszych należy lidokaina, artykanina czy mepiwakaina. Każdy stomatolog posiada w gabinecie świetne preparaty znieczulające zakupione w hurtowni stomatologicznej, całkowicie bezpieczne dla zdrowia.
Podstawowe wyposażenie gabinetu stomatologicznego to oczywiście także środki ochrony osobistej, a o samym sprzęcie można by pisać bardzo długo. Hurtownie stomatologiczne pokazuje nam jak bardzo skomplikowaną i fascynującą dziedziną jest stomatologia! Na szczęście, dzięki osiągnięciom współczesnej technologii nie musimy się jej ani trochę obawiać.

Rate this post
Kategorie artykułu:
Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *