Jak uprzyjemnić sobie remont lub budowę – oto odpowiedź!

Autor
Remont - jak go uprzyjemnić

Prace budowlane to ciężkie i zarazem niezwykle monotonne czynności, które potrafią pozornie dłużyć się w nieskończoność. Przyśpieszenie poszczególnych etapów inwestycji jest raczej mało realne, natomiast czas potrzebny na ich realizację można sobie znacząco umilić. W tym celu warto wyposażyć się w radio budowlane, które pomoże wprawić się w produktywny nastrój i podnieść morale całej ekipy!

Co to jest radio budowlane i dlaczego warto je zakupić?

Radio budowlane to przenośne urządzenie, będące połączeniem wydajnego głośnika mobilnego oraz tradycyjnego radioodtwarzacza FM. Urządzenia tego rodzaju to sprzęt projektowany z myślą o pracy w ciężkich warunkach. W porównaniu do tradycyjnych radioodbiorników radia budowlane produkowane są z materiałów o znacznie wyższej jakości, dzięki czemu nie straszne są im są trudne warunki panujące na placu budowy.

Na pochwałę zasługuje również wykonanie takiego sprzętu. Radio budowlane zamknięte jest we wzmocnionej obudowie o podwyższonej odporności na uszkodzenia mechaniczne, upadki, zachlapania, a także bezpośrednie działanie pyłów. Ochroni to je przed przypadkowym uszkodzeniem, pozwalając na swobodne korzystanie podczas każdego rodzaju prac budowlanych. W przypadku zabrudzenia najczęściej wystarczy tylko przetrzeć radioodbiornik wilgotną szmatką lub delikatnie przedmuchać go sprężonym powietrzem.

Dobrej klasy radio budowlane będzie dodatkowo wyposażone w praktyczny uchwyt ułatwiający przenoszenie sprzętu oraz podgumowane nóżki zwiększające przyczepność na śliskich powierzchniach. Taki radioodtwarzacz będzie także mógłby być zasilany zarówno przy pomocy tradycyjnej sieci elektrycznej 230 V, jak i baterii stosowanych w elektronarzędziach akumulatorowych.

No i ostatnia kwestia – zakłócenia odbioru. Profesjonalne radio budowlane wyposażone jest także w antenę o większym zysku energetycznym, co pozwala zminimalizować liczbę zakłóceń transmisji. Dzięki temu muzyka płynąca z głośników pozbawiona będzie nieprzyjemnych szumów i trzasków. 

Dodatkowo niektóre modele, takie jak przykładowo radio Makita DMR115 wyposażone są także w uniwersalne złącze AUX, port USB umożliwiający podłączenie pamięci przenośnej oraz interfejs bluetooth klasy 5.0, pozwalający transmitować muzykę wprost ze smartfona. Zasięg łączności bezprzewodowej dochodzi do 30 metrów, umożliwiając oddalenie się od głośnika na znaczną odległość, bez ryzyka utraty sygnału. 

Radio budowlane marki Makita

Do czego może być wykorzystywane radio budowlane?

Podstawowym zadaniem, jakie może pełnić radio budowlane jest słuchanie ulubionych kanałów radiowych – w rytmie muzyki zwyczajnie pracuje się szybciej i przyjemniej! Transmisje mogą być odbierane w pasmach FM oraz nowoczesnej technologii DAB lub DAB+.

Radio budowlane pozwoli być także zawsze doskonale poinformowanym o tym, co dzieje się w Polsce i na świecie. Wystarczy tylko włączyć jedną z wielu dostępnych na terenie kraju stacji informacyjnych i wsłuchać się w głos speakera.

Jednak nie każdy przepada za tradycyjnymi transmisjami radiowymi. Ciągłe reklamy, stronniczość narracji lub nietypowy gust muzyczny – powodów może być wiele. Dla takich osób idealnym rozwiązaniem będzie radio Makita DMR115. Wystarczy tylko podłączyć do niej swój telefon i słuchać tylko i wyłącznie tego, na co ma się ochotę! W końcu kto powiedział, że podczas pracy budowlanej nie można słuchać ulubionego podcastu lub audiobooka. Radio Makita sprawdzi się też po pracy. Ze względu na wysoką moc jego głośników oraz łatwość w przenoszeniu sprzęt ten można zabrać ze sobą na wyjazd pod namioty czy plenerową imprezę. Z kolei zasilanie bateryjne wyeliminuje potrzebę martwienia się o stały dostęp do energii elektrycznej. Wystarczy tylko mieć pod ręką jeden z kompatybilnych akumulatorów (DMR115 obsługuje baterie CXT 10,8V, LXT 14,4V, a także LXT 18V). Więcej  rodzajów radioodbiorników i narzędzi potrzebnych do remontu znajdziesz tutaj.

Rate this post
Kategorie artykułu:
Remont i budowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *