Jaka kurtka na zimę do pracy?

Autor
kurtka zimowa do pracy w śniegu

Zapewnienie pracownikom odzieży roboczej to obowiązek pracodawcy. Powinna być adekwatna do rodzaju wykonywanych obowiązków, ale również do warunków panujących w pracy. A te w polskich realiach diametralnie zmieniają się zimą. Kiedy temperatura spada wyraźnie poniżej zera, konieczne będzie ciepłe okrycie. Jaka kurtka na zimę do pracy będzie więc najlepsza? Przyjrzeliśmy się kurtkom roboczym i firmowym.

Jaka kurtka robocza na zimę?

Te dwa rodzaje kurtek nieco się bowiem od siebie różnią. Kurtki robocze mają przede wszystkim pełnić funkcje użytkowe. Robocza kurtka zimowa do pracy ma więc w pierwszej kolejności dobrze izolować, w drugiej zapewniać swobodę ruchów odpowiednią do zajmowanego stanowiska.

Ważny jest odpowiedni rodzaj ocieplenia. Musi być go wystarczająco dużo, by skutecznie ograniczyć wpływ mrozu na pracę. Do wyboru masz kurtki z wypełnieniem naturalnym i syntetycznym.

Te pierwsze to przede wszystkim puch naturalny. Takie kurtki bardzo dobrze izolują, ale mogą być wrażliwe na wilgoć. Dlatego w kurtkach roboczych zwykle lepiej sprawdza się puch syntetyczny lub inne sztuczne wypełnienia, którym nie jest straszna wilgoć. Kiedy więc pracownik spoci się w trakcie pracy, nie będzie odczuwał nieprzyjemnego chłodu na plecach.

Kurtka robocza musi być też odporna na przemakanie, ale również dobrze przepuszczać powietrze i parę wodną. O tej porze roku należy postawić na modele przedłużane, które w każdej pozycji w czasie pracy będą dobrze zakrywać plecy pracownika. Istotny jest też kaptur – najlepiej odpinany lub zwijany w kołnierzu.

Jaka kurtka firmowa na zimę?

Firmowa kurtka zimowa do pracy to już nieco inny typ ubrań. Oczywiście również powinna być ciepła, ale liczy się także jej wygląd. Kurtek firmowych często używają pracownicy wysyłani w delegacje lub pracujący w terenie. Ich wygląd świadczy wówczas o firmie.

Warto więc w tym przypadku zainwestować w modny fason. Twoi pracownicy z pewnością wpiszą się w obecne trendy, kiedy sprawisz im kurtkę pikowaną. Szczególnie ciekawie wyglądają modele ze wstawkami z softshellu. Dobrym wyborem będzie też kurtka parka, gdzie tył jest dłuższy niż przód. Takie i inne modele zimowych kurtek firmowych znajdziesz na https://sklep-logos.pl/kurtki-firmowe.

Zimowa kurtka dla pracowników – nie zapomnij o znakowaniu!

Kiedy zastanawiasz się, jaka kurtka na zimę będzie najlepsza dla Twojego pracownika, pamiętaj, by oznakować ją firmowym logo. Najlepiej umieścić je na lewej piersi ubrania – tam będzie dobrze widoczne. Jeśli zależy Ci na dużym logo, umieść je na plecach. Ale tylko w przypadku kurtek firmowych. Nie rób ze swoich pracowników w delegacji słupów reklamowych!

Ważne też, by znakowanie było wytrzymałe. Najbardziej elegancko wygląda haft komputerowy. Jeśli jednak logo ma być większe, może on zanadto osłabić wodoodporność materiału. Wtedy lepiej wybrać sitodruk lub termotransfer.

Podsumowanie: jaka kurtka na zimę do pracy sprawdzi się najlepiej?

Kurtka zimowa do pracy musi zapewnić ciepło pracownikowi nawet w temperaturach mocno poniżej zera. Jaka kurtka na zimę będzie najlepsza dla tych, którzy ciężko pracują? Dłuższy model z funkcjonalnym kapturem i ociepleniem z materiałów syntetycznych. Z kolei kurtki firmowe mogą być nieco lżejsze, ale trzeba przy tym pamiętać o modnym fasonie. Na topie cały czas pozostają kurtki pikowane.

Rate this post
Kategorie artykułu:
Ubrania i buty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *