Przeprowadzka – jak się spakować?

Kupno domu, wynajem mieszkania – niezależnie od przyczyny przeprowadzki, może nam ona sprawić wiele kłopotów. Niekończące się pakowanie pudeł i kartonów, bałagan, zagubione i uszkodzone rzeczy. To tylko niektóre z wyzwań, które nas czekają. Jak przygotować się do tego wydarzenia aby uniknąć chaosu, zniszczeń i stresu?

Parę miesięcy przed

Przygotowania do przeprowadzki warto zacząć o wiele wcześniej, niż na kilka dni przed. Powinniśmy przygotować grube kartony, mocną taśmę i markery, a także folię bąbelkową. Najlepiej rozpocząć od posortowania rzeczy. Dobrze jest zaplanować, które sprzęty, meble i ubrania będą nam potrzebne “na już” w nowym miejscu. Wtedy będziemy mogli przejrzeć i spakować całą resztę o wiele wcześniej. Gotowe pudła możemy schować na strych, do komórki lokatorskiej lub piwnicy, do momentu samej przeprowadzki.

Jeszcze lepszym pomysłem będzie wynajęcie przechowalni typu self-storage. Możemy wynająć dokładnie tyle miejsca, ile będzie nam potrzebne do przechowania danej ilości kartonów, a nawet mebli. Dzięki temu, zwolnimy miejsce do swobodnego sortowania i pakowania ważniejszych rzeczy. W magazynie takim, przechowamy praktycznie wszystko. Od sprzętów po ubrania, czy zastawy stołowe. Czas wynajmu jest elastyczny, a boksy dopasowane wielkością do potrzeb. Nie musimy także martwić się bezpieczeństwem, ponieważ możemy liczyć na monitoring 24/7 i kontrolę dostępu. Wszystkie pomieszczenia mają stałą temperaturę i nie dochodzi do nich wilgoć, tak jak ma to miejsce w piwnicach czy na strychach.

Dwa tygodnie przed

Warto rozplanować posiłki tak, aby pozbyć się większości zapasów żywnościowych z szafek i zamrażarki. Nie ma sensu, przewozić wśród sprzętów dodatkowych pudełek, szczególnie tych ciężkich (np. zgrzewki mleka, wody, opakowań makaronów) czy mogących się rozsypać i zabrudzić resztę rzeczy (np. cukier, mąka, dżemy).

Dobrym pomysłem jest zapakowanie pościeli i ubrań w worki próżniowe. Będą wtedy zajmowały o wiele mniej miejsca i będziemy mieć pewność, że nie zniszczą się podczas przewożenia. Ponadto, warto również zająć się posortowaniem i zabezpieczeniem najważniejszych dokumentów. Każdego dnia powinniśmy spakować choć jeden karton, jednocześnie pamiętając o odpowiednim ich zabezpieczeniu.

Warto pamiętać

Nie przewozimy śmieci

Czas zbliżającej się przeprowadzki jest najlepszym momentem na pozbycie się niepotrzebnych rzeczy z domu. Jeśli nie używaliśmy czegoś przez ostatni rok, to istnieje naprawdę niewielka szansa, że jeszcze się nam to przyda.

Ubrania na wieszakach

Sukienki czy płaszcze, wiszące na wieszakach, najlepiej zapakować w worki, w których zrobimy otwór na przeciągnięcie haczyka, a dół zabezpieczymy gumką recepturką. Po przewiezieniu, wystarczy że rozwiesimy ponownie ubrania w szafie i pościągamy worki.

Etykiety

Podpisujmy kartony, aby podczas przewożenia można było zwrócić szczególną uwagę na rzeczy delikatne. Dzięki temu także, o wiele sprawniej, uda nam się rozpakować w poszczególnych pomieszczeniach odpowiednie pudła.

Bagaż podręczny

Do jednego czy dwóch kartonów, ewentualnie walizki, spakujmy rzeczy, które będą nam niezbędne pierwszego dnia w nowym miejscu. Podstawowe kosmetyki, ubranie, ładowarka do telefonu, kubek i talerzyk. Warto także przygotować narzędzia, potrzebne podczas rozpakowywania (np. nożyczki, śrubokręt), a także worki na śmieci i ręczniki papierowe.

Schowaj.pl – Przechowalnia mebli Kraków – U nas zawsze znajdzie się miejsce!

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *